DO ZDROWIA PRZEZ STOPY

Refleksoterapia stóp

Od ponad dwóch tysięcy lat wiadomo, że uciskanie konkretnych punktów na ciele wywiera wpływ na narządy. Tak też jest z refleksoterapią stóp praktykowaną na całym świecie. Stanowi ona prostą i nieinwazyjną formę terapii niekonwencjonalnej, dzięki której uzyskujemy znaczące  efekty terapeutyczne. Polega na delikatnym masażu stref refleksologicznych na stopach, które są bezpośrednio połączone z organami, gruczołami i innymi częściami ludzkiego ciała. Refleksologia stóp wykorzystuje potencjał mechanizmów samouzdrawiania organizmu, a stymulacja stóp przez terapeutę jedynie pomaga w przywróceniu naturalnego i prawidłowego funkcjonowania poprzez rozpoczęcie procesu eliminacji toksyn i odblokowanie meridianów.

Refleksologia stóp może być wykorzystana przy poniższych problemach i dolegliwościach:

stres i napięcie nerwowe

zaburzenia snu, koncentracji i pamięci

niska odporność, częste przeziębienia,

bóle reumatyczne i artretyczne,

problemy z kręgosłupem

zaburzenia w pracy układu hormonalnego, układu oddechowego, układu moczowo-płciowego,

regulacja układu pokarmowego, zaparcia,

pomoże zlikwidować ból,

Refleksologia stóp jest doskonała także dla dzieci, pięknie je wycisza.

Akupresurowo – orientalny masaż stóp

Akupresurowo – orientalny masaż stóp wykazuje działanie terapeutyczne, wspomaga pracę narządów wewnętrznych, głęboko relaksuje i pielęgnuje stopy. Pochodzi z Dalekiego Wschodu, łączy w sobie rozciąganie stawów, uciskanie punktów akupresurowych i bierną gimnastykę stopy. Polecany m.in. przy napięciach wywołanych stresem, problemach ze snem, migrenach, napięciu przedmiesiączkowym, bólach pleców i napięciu mięśniowym.

Przeciwwskazaniem do refleksoterapii/masażu stóp są: zmiany grzybicze, choroby skóry (pęcherze, wypryski), rany, blizny we wczesnym stadium zrostu, obrzęki, wysięki będące wynikiem stanów zapalnych, kobiety w ciąży (1 i 2 trymestr), zapalenie żył/ zakrzepica żył, stany bezpośrednio przed i po zabiegach chirurgicznych, stany pourazowe stóp tj. złamania kości, zwichnięcia stawów.