BIOENERGETYKA

Bioenergoterapia jest uznaną naturalną terapią wspomagającą, a zawód bioenergoterapeuty w Klasyfikacji Zawodów i Specjalności został wpisany pod numerem 323002.

Bioenergoterapia

Bioenergia inaczej Qi, prana, mana. To siła życiowa, która jest niezbędna do funkcjonowania wszystkich żywych organizmów. To energia, która rodzi wszelkie elementy świata i jest w nich obecna, w niebie jest czymś ulotnym, a na ziemi zostaje przetworzona w konkretną fizyczną rzeczywistość. Ta praenergia – wibracja przenika cały kosmos, wszelkie istnienie i istoty, jest jednocześnie siłą twórczą, jak i witalną. Prana ma swój dynamizm, wprawia wszystko w ruch. Zdrowa prana porusza się lekko i swobodnie jak powietrze. Ciężka, zastała energia tworzy blokady i zastoje, a to jest początkiem wszelkiego rodzaju zaburzeń ciała i umysłu.

Bioenergoterapia to metoda medycyny naturalnej polegająca m.in. na diagnozowaniu i eliminacji zaburzeń w systemie energetycznym człowieka (ciała subtelne, czakry), przekazywaniu energii, odblokowywaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka w celu wspomożenia osiągnięcia jego homeostazy i w efekcie powrotu stanu zdrowia. W bioenergoterapii choroba to stan zaburzenia energetycznego organizmu spowodowana brakiem energii, zastojem (blokadą energii) lub jej nadmiarem. Takie zaburzenie utrzymujące się dłuższy czas prowadzi do różnego rodzaju dolegliwości, bólu i chorób. Jest wiele form pracy z energią, m. in. uzdrawianie praniczne, uzdrawianie duchowe i inne.

Bioenergoterapeutą jest osoba, która zdała egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe przeprowadzony przez organizacje rzemieślnicze i otrzymała tytuł czeladnika. Wybrane aspekty prawne dla zawodu bioenergoterapeuty dostępne są tutaj. Wg Klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy zawód bioenergoterapeuty określony jest następująco „Bioenergoterapeuta”.  

 

Uzdrawianie Sercem to kolejna forma pracy z energią zaliczana do Uzdrawiania Duchowego. W Polsce  znana jest od lat 80-tych XX wieku dzięki naukom nauczycieli reprezentujących Międzynarodowe Stowarzyszenia Uzdrawiania Energią – International Network for Energy Healing w Anglii.

Moja praca z powyższymi metodami rozpoczęła się w 2005 roku, a Uzdrawianie Sercem do dnia dzisiejszego stanowi podstawę i esencję uzdrawiania na wszystkich poziomach.  Jest doskonała do pracy z dolegliwościami na poziomie ciała fizycznego, na poziomie emocji, umysłu. Dzięki niej można uwolnić się od bólu, napięć, dolegliwości, zaburzeń energetycznych w narządach i układach.

Terapia Polarity

Terapia Polarity to naturalny holistyczny system uzdrawiania opartym na starożytnej medycynie indyjskiej Ayurwedzie i kilkudziesięcioletniej praktyce medycznej jej twórcy – dr Randolpha Stone. Ta prosta metoda uzdrawiania opiera się na zasadzie polaryzacji ciała ludzkiego (biegun dodatni i ujemny), dzięki której następuje przepływ energii przez ciało i wymiana jej z otoczeniem. Gdy przepływ jest swobodny, człowiek jest w równowadze i zdrowiu, narządy i układy dążą do samoregulacji i zdrowienie następuje samoczynnie. więcej

 

Masaż Dotyk Motyla

Masaż Dotyk Motyla to jedna z technik terapii Łagodna Bio-Energetyka. Jej twórczyni dr Eva Reich w swojej wieloletniej praktyce zaobserwowała, że bardzo subtelny dotyk uwalnia zablokowaną w ciele energię. Masaż ten może być skutecznym wsparciem w leczeniu chorób i dysfunkcji u niemowląt, dzieci i dorosłych. Nie jest bolesny ani inwazyjny, można go wykonywać przez ubranie lub bezpośrednio na skórę. Łagodzi objawy stresu, rozpuszcza napięcia, co wpływa na przywrócenie i harmonizację przepływu energii. Jest pomocny przy kolkach niemowlęcych, pomaga przy nadaktywności u dzieci, poprawia funkcjonowanie organizmu. Działa rozluźniająco, uzdrawia zablokowane w ciele emocje i traumy, regeneruje energię po chorobie lub wypadku/urazie. Masaż Dotyk Motyla trwa ok 20 minut, może stanowić samodzielny zabieg lub być dopełnieniem innej terapii lub masażu. W zależności od potrzeb energetycznych osoby masowanej, masaż Dotyk Motyla działa zarówno uspokajająco, jak i energetyzująco.