Instruktaż dla rodziców

ZDROWE DZIECKO                      

Wszystkie omawiane na tej stronie holistyczne terapie wspomagające można z dużym powodzeniem zastosować u dzieci. Dzieci są bardzo wdzięcznymi pacjentami i często czując pozytywne efekty tych działań same domagają się masażu stópek, dłoni  lub punkcików na buzi.  Polecam zabiegi refleksologii twarzy i stóp, chiński masaż Tui Na, masaż Dotyk Motyla oraz inne zabiegi oparte na tzw. medycynie energetycznej. Zapraszam także rodziców na indywidualne spotkania, na których nauczą się, jak powyższymi technikami wspomóc dzieci.

Warsztaty instruktażowe z refleksologii dla mamy i dziecka 

Refleksologia twarzy dla małego dziecka

To proste techniki terapeutyczne oparte na refleksologii twarzy i stóp, które rodzice mogą wykorzystać w domu w opiece nad dziećmi. Program spotkania rekomendowany jest przez Instituto de Reflexologia facial/podal internacional Lone Sorensen w Barcelonie. Zabiegi można stosować jako działania wspomagające nawet u bardzo małych dzieci przy najczęściej występujących dolegliwościach tj. przy kolce, ząbkowaniu. Refleksoterapia na twarzy sprawdza się także jako działanie wyciszające, które pomaga dojść do równowagi emocjonalnej np. przy stresie, nieśmiałości, nadpobudliwości (ADHD), zamartwianiu się, lękach, bezsenności Na spotkaniach omawiamy teorię oraz techniki pracy na mapach twarzy przy konkretnych dolegliwościach. Do wykorzystania w domu dostaną Państwo zestaw materiałów zawierających omawiane informacje wraz z kolorowymi mapami twarzy

Refleksologia twarzy dla kobiety po porodzie

Program spotkania rekomendowany jest przez Instituto de Reflexologia facial/podal internacional Lone Sorensen w Barcelonie. To proste techniki terapeutyczne oparte na refleksologii twarzy i stóp, które samemu można wykorzystać w domu, nie będąc refleksoterapeutą. Mogą wspomóc kobiety w powrocie do stanu równowagi po porodzie, a ich działanie m.in. reguluje pracę układu hormonalnego, przyspiesza regenerację organów rozrodczych, mięśni, tkanek i skóry po porodzie, może pobudzić laktację. Omawiane techniki można także zastosować jako działanie pomagające dojść do równowagi emocjonalnej. Na spotkaniach omawiamy teorię oraz techniki pracy na mapach twarzy przy konkretnych dolegliwościach. Do wykorzystania w domu dostaną Państwo zestaw materiałów zawierających omawiane informacje wraz z kolorowymi mapami twarzy.