Opisy spotkań i warsztatów

Informacje na temat Treningu dna miednicy wg szwajcarskiej koncepcji BeBo.

  • Odmładzająca gimnastyka twarzy z elementami Facefitness

W czasach medycyny estetycznej, aby wyglądać pięknie i młodo proponuje się inwazyjne wstrzyknięcia i wypełnienia. Nie wiadomo dlaczego, pomija się bardzo ważną sprawę napięcia mięśni twarzy. Kiedy wiotczeją mięśnie twarzy, razem z nimi wiotczeje też skóra i jest to przyczyną jej obwisania i tworzenia się fałd oraz zmarszczek. Dodatkowo z wiekiem skóra traci elastyczność i jędrność, spowolnieniu ulega przemiana materii oraz regeneracja komórkowa.  Dostępne na rynku kremy nie poprawiają kondycji mięśni twarzy. Aby mięśnie twarzy utrzymały swą sprężystość i jędrność, powinny być regularnie pobudzane do aktywności, czyli należy je ćwiczyć. Proponowane zajęcia gimnastyki twarzy to zestaw bardzo wielu ćwiczeń mających wpływ na ich poszczególne partie. Ujędrniają mięśnie twarzy, poprawiają ukrwienie cery, co przekłada się na lepszą regenerację i żywszy kolor. Możemy dzięki nim uniknąć efektu zapadniętej twarzy i poprawić utrzymanie symetrii. W niedługim czasie możemy dostrzec wyraźną poprawę napięcia mięśni, zmianę kolorytu i jędrności. Dodatkowo na zajęciach poznamy prosty masaż akupresurowy punktów na twarzy, które mogą nas wspomóc w utrzymaniu młodego wyglądu. Gimnastyka twarzy działa doskonale wtedy, gdy wykonujesz ją systematycznie. Życzymy więc wytrwałości i sukcesów, bo naprawdę warto…

  • Gimnastyka oczu czyli trening dla lepszego wzroku

Aby zachować dobrą kondycję ciała uprawiamy sport. Żeby wzmocnić i jak najdłużej zachować dobry wzrok, możemy nauczyć się ćwiczeń aktywizujących mięśnie połączone ze strukturami oczu. To ćwiczenia dla wszystkich, którzy mają różnego rodzaju wady wzroku oraz dla tych, którzy dużo czasu spędzają przed monitorem komputera. Pozwalają ustrzec się przed zaburzeniami widzenia i zapobiec wadom wzroku. Ćwiczenia te zwiększają zdolność oka do częściowej samoregeneracji i samoleczenia. Powodują rozluźnienie napięcia oka oraz zapobiegają ich nadwerężaniu i zmęczeniu. Poprawiają ukrwienie wszystkich struktur oka, co wpływa na lepsze widzenie. Relaksują i wzmacniają mięśnie oka, poprawiają ostrość widzenia. Mogą nawet zmniejszyć lub zahamować zmiany chorobowe. Rezultaty zależą przede wszystkim od regularnego i konsekwentnego stosowania tych ćwiczeń. W trakcie zajęć poznamy także punkty akupresurowe na twarzy wpływające na zdrowie oczu, które można masować między zajęciami.

  • Pilates

Pilates to znane na całym świecie holistyczne ćwiczenia łączące pracę ciała, oddechu i umysłu. Pozwalają w przyjemny sposób rozwinąć optymalną elastyczność i siłę funkcjonalną naszych mięśni, wysmuklają sylwetkę i przywracają prawidłową postawę. Ćwicząc systematycznie zaobserwujesz, jak Twój kręgosłup rozluźnia się, a słabe mięśnie stają się silniejsze i wydłużone. Pilates jest doskonały na poprawę elastyczności stawów, chroni je przed usztywnieniem. Zapobiega osteoporozie, łagodzi przewlekłe bóle kręgosłupa, jest skuteczny przy rehabilitacji narządów ruchu, gdyż wzmacnia głębokie mięśnie potrzebne do utrzymania prawidłowej postawy. W dużym stopniu redukuje napięcie i jego skutki. Doskonały dla osób prowadzących siedzący tryb życia, dla kobiet po porodzie, dla seniorów, dla osób chcących zadbać o swój kręgosłup i dbających o smukłą sylwetkę.

  • Instruktaż dla rodziców z refleksologii twarzy dla małego dziecka i kobiety po porodzie

    Zapraszamy na instruktaż z refleksologii twarzy i stóp, który zostały  przygotowany w oparciu o program i materiały rekomendowane przez Instituto de Reflexologia facial/podal internacional Lone Sorensen w Barcelonie. Uczymy się technik masażu refleksologicznego twarzy oraz procedur postępowanie przy konkretnych dolegliwościach. Dodatkowo poznajemy refleksologiczne techniki wyciszania emocji u dzieci i dorosłych oraz procedury pracy z dolegliwościami psychosomatycznymi. Materiały szkoleniowe zawierają kolorowe mapki twarzy uwzględniające punkty i strefy narządowe odpowiadające za konkretne zaburzenia, które można wykorzystać w domu. Refleksologia twarzy dla małego dziecka to procedury pomocne w wielu dolegliwościach wieku dziecięcego i niemowlęcego tj. kolka, płaczliwość, problemy ze spaniem, zaparcie, ząbkowanie i inne, a także wspomagające dysharmonię emocji i zaburzenia somatyczne. Refleksologia twarzy dla kobiet po porodzie jako działania wspomagające m.in. regulację pracy układu hormonalnego, regenerację organów rozrodczych, mięśni, tkanek i skóry po porodzie, pobudzenie laktacji. Proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa. Poza ustalonymi terminami istnieje możliwość spotkań indywidualnych.

    Koszt: 300 zł za jednodniowy moduł (małe dziecko lub kobieta po porodzie) tel.: 0-604-388-618, strefazdrowiaiharmonii@wp.pl