Ćwiczenia ruchowe wg F. Barbasiewicza

Ćwiczenia ruchowe wg Ferdynanda Barbasiewicza

Cztery proste ćwiczenia, które powinniśmy wykonywać codziennie, by zachować zdrowie i elastyczność. Pochodzą z książki Ferdynanda Barbasiewicza „Klawiterapia” i są dostępne na Jego stronie internetowej

Ćwiczenia ruchowe wg Ferdynanda Barbasiewicza

EFEKTY TYCH ĆWICZEŃ

Ćwiczenia wykonywane w szybkim tempie przed snem i rano wywołują głębokie przekrwienie wszystkich struktur całego organizmu, co sprzyja w dokładnym oczyszczaniu z różnych trucizn – „metabolitów” – produktów spalania z przemiany materii. W nie obciążonym płynnym, rytmicznym ruchu zdecydowanie łatwiej uzyskujemy lepsze przekrwienie, odtrucie, głębokie i dokładne oczyszczenie a także staranne dotlenienie całego organizmu.Dodatkowo znakomicie odstresowują, znoszą napięcia w ciele i relaksują.
Ćwiczenia te są znakomitą profilaktyką wad postawy. Wszelkie dolegliwości ludzi starszych po 3-5 miesiącach starannych ćwiczeń mogą zmniejszyć się w znacznym stopniu. Ćwiczenia wykonywane w pełnym wymiarze mogą profilaktycznie zapobiegać różnym schorzeniom dzięki odzyskaniu wysokiej sprawności całego organizmu w wymiarze psychologicznym, nerwowym, fizjologicznym i fizycznym.